stypa

Stypa, zwana inaczej konsolacją, to jeden z elementów naszej tradycji pogrzebowej. Ten moment – z jednej strony pożegnania, a z drugiej refleksji w gronie najbliższych – wymaga jednak odpowiednich przygotowań, które często mogą sprawiać pewne trudności. Dziś wyjaśnimy, dlaczego ucztę pogrzebową warto zorganizować w restauracji.

Uczta pogrzebowa w odpowiednim miejscu

Śmierć kogoś bliskiego często jest szokiem, który całkowicie wybija nas z codzienności. W takich momentach zwykłe czynności stają się wielkim wyzwaniem, nie wspominając już o organizacji wydarzeń jak pogrzeb oraz stypa. To naturalne, że możemy nie być gotowi na taką odpowiedzialność – szczególnie w cieniu minionych, trudnych, wydarzeń.

To właśnie z tego powodu zlecenie organizacji uczty pogrzebowej restauracji czy domowi przyjęć jest tak często spotykanym wyborem. Powierzając te trudne i wymagające taktu zadanie specjalistom zyskujemy bowiem pewność, że wszystko zostanie odpowiednio przygotowane. Kompleksowo zorganizowana uczta pogrzebowa to dla naszych gości także forma podziękowania za przybycie, a dla nas – niezbędny moment wytchnienia.

Stosowna oprawa wydarzenia

Uczta pogrzebowa to moment, w którym spotykamy się, aby uczcić pamięć zmarłej osoby. Ważne, aby oprawa spotkania była adekwatna do wydarzenia i podkreślała podniosły charakter spotkania – a przy tym pomogła godnie pożegnać najbliższych. Takie warunki zagwarantują nam m.in. restauracje oraz domy przyjęć.

Decydując się jednak na organizację uczty pogrzebowej w takim miejscu, warto zwrócić uwagę nie tylko na proponowane dania czy lokalizacje, ale również wystrój. Nie zapominajmy także o tym, aby ilość wolnego miejsca była adekwatna do liczby zaproszonych gości.

W przypadku niewielkiej uczty pogrzebowej, nasze oczekiwana na pewno spełni specjalnie zaaranżowana restauracja. Jeśli jednak stypa planowana jest na większą ilość osób, wtedy warto wybrać dom przyjęć ze swoją własną, autorską kuchnią.